Centrum Železných hor

POHÁDKOVÁ ZEMĚ ŠUMAVA - BRČÁLNÍK [ Regionální turistický produkt ]

POHÁDKOVÁ ZEMĚ ŠUMAVA - BRČÁLNÍK

Sídelní místo: Horský areál Brčálník - Šumava
Vládce: dědeček hříbeček - Ferda brčálník
Objevitel: Vítezslava Klimtová - spisovatelka

Milé děti.
Brčálník je místo, které již od dávných časů bylo domovem skřítků, elfů a víl. Dnes k nim přibyla mnohá další, která už nechtějí bydlet ve městech plných aut, kouře a hluku. Proto od letošního jara můžete v Pohádkové zemi Brčálník najít všechna lesní, luční, skalní, ale i domácí strašidla, která objevila spisovatelka Vítězslava Klimtová.

Pokud se rozhodnete s maminkou, tatínkem, babičkou či dědečkem strávit volno hledáním zdejších strašidel v jejich přirozeném prostředí, věřte, že malebná příroda pod hřebeny Pancíře a Špičáku jsou skvělou příležitostí, jak trávit volno v čistém prostředí šumavské přírody. Strašidla, která najdete, můžete namalovat a poslat z pařezové poštovní schránky přímo paní Klimtové, která je zařadí do čarovné knihy - Lexikon ohrožených druhů strašidel, nebo vám napíše o jaké strašidlo se jedná. Každopádně se můžete stát členy klubu hledačů strašidel, kteří podle klubové zásady neúnavně hledají na všech místech dokud nenajdou to své ještě neobjevené strašidlo, které se jednou dostane do oné čarovné knihy a u jména strašidla bude i jméno toho, kdo ho objevil. A to z vás, kdo se nebojí, mohou hledat strašidla na tajemných místech u Černého jezera, Čertova jezera a dokonce v okolí vodopádu Bílá Strž.
Stateční se mohou vydat také po stopách Krále šumavy a dojít do sousedního pohádkového království Bavorský les, které se rozkládá pod vysokou horou, které místní lidé říkají Velký Javor.

Je to na vás, jak strávíte chvíle volna, ale na Brčálník jste srdečně zváni.

KONTAKTNÍ ADRESA:

Pohádková země Šumava - Brčálník
Hojsova Stráž
340 06 Hojsova Stráž
Česko (CZ)
tel: (+420) 376 390 158, 376 390 191
(+420) 606 575 067
fax: (+420) 376 390 163

UMÍSTĚNÍ


AKTUALIZACE: uživatel č. 685 org. 2, 13.04.2004 v 12:32 hodin
člen
Železnohorského
regionu
logo: MAS Železnohorský region