Centrum Železných hor

Zámek Kratochvíle [ Zámek ]

Státní zámek Kratochvíle je renesanční perlou italského stavitelství v jižních Čechách.

V roce 2006 však začalo rozsáhlé restaurování a obnova zámku v rámci projektu Renesance renesance, jehož cílem bylo vytvoření interiérové instalace připomínající především dobu posledních Rožmberků. 

Nová prohlídková trasa byla slavnostně otevřena v červnu 2011. Návštěvníkům je v současné době nabízena základní Hlavní prohlídka - prohlídka vily (hlavní budovy zámku), během níž projdou s průvodcem renesančními interiéry vily, dozví se historii zámku, představováni jsou především první majitelé - Vilém z Rožmberka a Petr Vok a také rozsáhlá štuková a malířská výzdoba zámku. Velké štukové reliéfy zachycující především římské dějiny a lidské ctnosti jsou dílem italského štukatéra Antonia Melaniho. Malované nástropní lovecké scény, figury zvířat a lovců vytvořil německý malíř Jiří Widman. 

Hlavní prohlídka trvá přibližně 60 minut. Rozšířená prohlídková trasa, tzv. GRAND prohlídka, zahrnuje prohlídku vily, ale také kostela Narození Panny Marie, který je zdoben štukovými reliéfy i malovaným pašijovým cyklem. GRAND prohlídka trvá s průvodcem přibližně 75 - 80 minut. 

Pro předem objednané skupiny je možné uspořádat i samostatnou prohlídku zámeckého kostela Narození Panny Marie, během které získají informace o historii zámku a samotném kostele. Prohlídka trvá přibližně 20 minut. 

Aktuální ceny a provozní dobu najdete na http://www.zamek-kratochvile.eu

KONTAKTNÍ ADRESA:

Zámek Kratochvíle
Netolice
384 41 Netolice
Česko (CZ)
tel: (+420) 388 324 380
fax: (+420) 388 324 380

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY

UMÍSTĚNÍ

ukázat na mapě

Hledej další objekty v okruhu do km

Typ záznamu: Zámek
AKTUALIZACE: Šormová Helena (INFOSYSTEM s.r.o.) org. 2, 28.10.2021 v 22:17 hodin
člen
Železnohorského
regionu
logo: MAS Železnohorský region