Centrum Železných hor

4. vánoční výstava v Chýnově

"4. vánoční výstava v Chýnově", která se koná v obřadní síni MěÚ v Chýnově od soboty 26. listopadu do neděle 4. prosince 2005.
Vernisáž výstavy proběhne v pátek 25. listopadu 2005 v 17.00 hodin.
Chýnov
Výstavu pořádá Městská knihovna a MěÚ Chýnov ve spolupráci s chýnovskou farností, Folklórním sdružením ČR, Českým sdružením přátel betlémů a Jihočeským klubem sběratelů pod záštitou starosty Chýnova, senátora Mgr. Pavla Eyberta.
betlém
Letošního roku bude opět tradičně vystaven "Chýnovský betlém" z farního kostela v Chýnově a rodinné betlémy chýnovských občanů.
Dále tentokrát představíme betlémy z kostelů z Chýnovska a Táborska, sbírku betlémů paní Dočekalové-Kobzáňové z Valašska, která se nám letos představí svými kouzelnými "podmalbami", vyřezávané betlémy manželů Gábiny a Jaroslava Krčkových, řezbáře Petra Stoklasy z Velkých Karlovic, který nám opět předvede výrobu tradičních závěsných "holubiček", betlémky z kůže paní Věry Mazané, čertíky paní Pivoňkové, tradiční obrázky a ozdoby z rybích šupin paní Miluše Bubelové a výšivky sester paní Seidlové a Fialové.
K tomu všemu nám na vernisáži zahrají a zazpívají děti ze ZŠ a MŠ v Chýnově a společně si zazpíváme s Jaroslavem Krčkem. V sobotu 3. prosince v 15.00 hodin se nám představí dudácká muzika souboru "Kovářovan" a se svým vánočním programem děti ze souboru "Kovářovánek".
Nezapomněli jsme ani na drobné dárky, kterými můžete udělat radost sobě a svým blízkým. Tradiční vánoční ozdoby - foukané figurky z výrobního družstva "OZDOBA" ze Dvora Králové.Sklárna JASENNÁ se představí novou kolekcí vánočních ozdob a ozdob s chýnovským motivem. Samozřejmě nebudou chybět vánoční přání, rozkládací betlémy, háčkované a vyšívané ozdoby, tradiční keramika, výrobky místních dětí a drobnosti z předváděných tradičních výrob.
Chýnov
Chýnov
Na letošní 4. vánoční výstavě bude část expozice věnovaná tématu "JAK SE DŘÍVE PEKLO NA VÁNOCE" včetně výstavky závěsných vyšívaných "kuchařek" a jiných vyšívaných drobností. Dále vystavíme i různé"sportovní a praktické dárky", které si dávali naši předci pod stromeček - hračky, brusle na kličku, staré sáňky, lyže atd.

Za všechny Vás srdečně zvou kurátoři výstavy
Daniela Velasová, Dagmar Mládková, Valja a Zdeněk Flídrovi
mkchynov@volny.cz

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
DALŠÍ INFORMACE: Chýnov
Zveřejněno 09.11.2005 v 00:15 hodin
člen
Železnohorského
regionu
logo: MAS Železnohorský region