Centrum Železných hor

V Praze vrcholí přípravy 71. pošumavského věnečku

Reprezentační chodský ples - 71. pošumavský věneček
V těchto dnech v Praze vrcholí přípravy nejstarší folklorní akce svého druhu na území hlavního města - Pošumavského věnečku. Pořádající Sdružení rodáků a přátel Chodska a Pošumaví - Psohlavci v Praze vstoupí 71. pošumavským věnečkem do osmého desetiletí své existence. Tento reprezentační ples se uskuteční ve spolupráci s Folklorním sdružením ČR opět v Národní domě v Praze na Smíchově. V sobotu 10. února bude akce zahájena v 19.00 hodin průvodem krojovaných účastníků a přinesením historického praporu Sdružení rodáků za doprovodu čestné stráže.
70.
V bohatém programu vystoupí v hlavním sále folklorní soubor Jiskra a dětský folklorní soubor Kytice s vlastní doprovodnou dudáckou muzikou. V okénku hostů se představí soubor Moták z Prahy. K tanci a poslechu bude hrát chodská dechová hudba Horalka, která kromě tradičních skladeb nově nastudovala pro tento večer řadu písniček ze Šumavy a Pošumaví. Ve vedlejším Arbesově sále bude hrát taneční orchestr Posádkové hudby Praha a jako host se zde představí dudácká muzika souboru Jiskra z Plzně.
Pro účastníky akce je připravena bohatá tombola čítající kolem 150 cen. Za lístek do tomboly v hodnotě 15 Kč lze vyhrát zahraniční zájezd od CK Campanatour, víkendový pobyt spojený s VIP účastí na významném folklorním festivalu, chodskou keramiku, pravé chodské koláče i další zajímavé a hodnotné ceny.
tombola
tombola
Vstupenky jsou ještě k dispozici v Národním domě na Smíchově a lze si je též rezervovat u pokladní Sdružení rodáků na tel: 728 756 680.

Václav Kupilík
kupilik@vlrz.cz

70.
70.

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 30.01.2007 v 12:58 hodin
člen
Železnohorského
regionu
logo: MAS Železnohorský region