Centrum Železných hor

Dříteč – Vesnice Pardubického kraje roku 2014

Obec Dříteč, která se již po páté přihlásila do soutěže Vesnice roku, se po loňském úspěchu, kdy obdržela Bílou stuhu za činnost mládeže, stala letos dokonce jejím vítězem za Pardubický kraj.
Slavnostní předání Zlaté stuhy proběhlo v neděli 27. července 2014 na hřišti SK Sokol Dříteč. Program měl dopolední a odpolední část. Dopoledne se konala prohlídka obce Dříteč pro pozvané hosty včetně starostů ostatních oceněných obcí a křest pamětní desky zasazené před obecním úřadem. Odpoledne se pak konal program pro veřejnost, který obsahoval nejen slavnostní vyhlášení a předání ocenění, ale i taneční představení Dřítečského víQětu, Rotujících kyčlí, představení dětí z kroužku cheerleading, pěveckého sboru Bonifác. Následně se konala ručníková show Jaroslava Pallase a Judity Müllerové a přehlídka koňky SDH Dříteč. Bohaté občerstvení bylo zajištěno a do večerních hodin hrála pro dobrou náladu, poslech i tanec kapela RENONC.

Na začátku září bude Dříteč soutěžit s vítěznými vesnicemi ostatních krajů o celostátní titul Vesnice roku 2014, tak jim za MAS Region Kunětické hory přejeme hodně štěstí.

Ing. Kristýna Holečková
Další fotografie naleznete ve fotogalerii.
Další fotografie naleznete ve fotogalerii.
DALŠÍ INFORMACE: MAS Region Kunětické hory
Zveřejněno 28.07.2014 v 11:47 hodin
člen
Železnohorského
regionu
logo: MAS Železnohorský region