Centrum Železných hor

Když se řekne folklor...

Autorka Michaela Benešová vás bude v tomto pořadu Českého rozhlasu v Českých Budějovicích pravidelně informovat o všem, co souvisí s folklorem. Poslouchat ho můžete každou neděli od 18:30 do 19:00 hod.
Ve dnech 31. května - 2. června 2002 se náves obce Kovářov v jižních Čechách rozezní tóny lidové hudby a rozkvete barvami jihočeských lidových krojů. Proběhne zde 7. ročník Jihočeského folklorního festivalu a Český rozhlas České Budějovice bude u toho!
Kovářov
Kovářov
Historie malebné obce Kovářov sahá do začátku 13. století. První písemná zmínka pochází z roku 1220 a z téže doby je i gotický kostel Všech svatých. Největší rozkvět obec zaznamenala v 17. a 18. století a z této doby také pochází většina místních kulturních památek. Pokud Kovářov navštívíte může obdivovat také několik krásných selských usedlostí, které se zde dochovaly. Obec Kovářov je ovšem vyhlášená i svým bohatým kulturním a společenským životem - v něm má své významné místo i Jihočeský folklorní festival, který se v obci každoročně od roku 1996 koná, vždy na přelomu května a června.
Jihočeský folklorní festival je třídenní regionální přehlídkou dětských i dospělých folklorních souborů, kam často navíc - jako hosté - přijíždějí i soubory z jiných etnografických oblastí ČR nebo ze zahraničí. V letošním roce se návštěvníci mohou těšit na vystoupení celkem 22 folklorních souborů. Chybět ovšem nebude ani Kovářovský jarmark, Historické hry kovářovské, Šermířská skupina Collegium 1570 a další doprovodné programy.
Kovářovan
Kovářovan
Hlavním mediálním partnerem letošního Jihočeského folklorního festivalu se stal Český rozhlas České Budějovice. Pro naše posluchače proto v sobotu 1. června 2002 od 14 do 16 hod připravujeme pořad "Na lidovou notičku s Českým rozhlasem České Budějovice", který bude přímým přenosem z vystoupení na kovářovské návsi.

Hlavním pořadatelem festivalu: Folklorní soubor Kovářovan. Ve spolupráci s obcí Kovářov, Ústavem lidové kultury ve Strážnici (www.ulk-straznice.cz), Folklorním sdružením ČR (www.fos.cz).

Ředitelé festivalu: manželé Milan a Pavla Škochovi (e-mail: milan.skoch@worldonline.cz).

Kompletní program a veškeré informace o Jihočeském folklorním festivalu v Kovářově naleznete zde: www.pb.cz/alfa/kovarov.

Své připomínky a náměty k pořadu můžete psát na adresu: Český rozhlas České Budějovice, U Tří lvů 1, 370 29 České Budějovice. (Obálku nezapomeňte označit heslem "Když se řekne folklor..."!) Nebo na e-mail: mbenesov@seznam.cz

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 28.05.2002 v 18:16 hodin
člen
Železnohorského
regionu
logo: MAS Železnohorský region