Centrum Železných hor

IX. JIHOČESKÝ FOLKLORNÍ FESTIVAL KOVÁŘOV 2004

28. až 30. května 2004
Ve dnech 28. až 30. května 2004 proběhne v malebné obci Kovářov již IX. ročník Jihočeského folklorního festivalu KOVÁŘOV 2004. Tento festival pořádají Jihočeský folklorní soubor Kovářovan spolu s Národním ústavem lidové kultury ve Strážnici, Folklorním sdružením ČR, obcí Kovářov a Jihočeským folklorním sdružením za podpory Ministerstva kultury ČR, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Jihočeského kraje a Svazku obcí Milevska. Nad letošním ročníkem převzali záštitu poslanec Parlamentu České republiky Jaromír Talíř, hejtman Jihočeského kraje Jan Zahradník a starosta obce Kovářov Pavel Hroch.
Festival bude zahájen v pátek 28. května Dětským dnem. Dopoledne se představí dětské folklorní soubory na kovářovské návsi v rámci programu "Vesele si zpívejme"; vystoupí soubory Malý Kovářovan a Kovářovánek, oba z obce Kovářov, Javoráček z Lomnice nad Lužnicí, Taneční soubor Betty z Prahy a Malý furiant z Českých Budějovic. Odpoledne budou moci návštěvníci festivalu na návsi obdivovat zručnost lidových řemeslníků, kteří se představí spolu se členy dětských souborů v rámci programu "Učíme se řemesla". Pro děti bude připraveno zábavné odpoledne "Pojďme se bavit". Večer se dějiště festivalu přesune na hrad Zvíkov, kde v rámci koncertu "Zvíkovské nokturno" vystoupí Pícečtí pištci z Písku, Kovářovan z Kovářova a Valašský soubor Vsacan ze Vsetína.
Během sobotního Hlavního festivalového dne vystoupí dospělé soubory v programech "Dostaveníčko s Českým rozhlasem České Budějovice" (volná vystoupení souborů v přímém přenosu pro posluchače českobudějovického rozhlasu 106,4 FM), "Má milá má hezkou"(žert, vtip a satira v lidové písni), "Okénko hostů" (vystoupení souborů Vsacan a Betty), "Nalejte mě holbu piva" (veselé chvilky u džbánku) a "Mistrovství jihočeské kuchyně"(v jeho rámci proběhne soutěž o nejkrásnější jihočeskou hnětynku). Sobotní program obohatí i Kovářovský jarmark, pohádková loutková scéna pro děti, průvod souborů a ve večerních hodinách tancovačka a lidová veselice na návsi a ohňostroj.
Neděle se ponese ve znamení doprovodného programu Veselé hry kovářovské, který bude určen především dětem, případně těm odvážnějším z rodičů. Účastníci si budou moci vyzkoušet takové disciplíny jako hod vidlemi na cíl, lovení jihočeského kapra, srážení kuželních dřevěnek a mnoho dalších. Program na návsi budou doprovázet soubory Kovářovan a Malý Kovářovan.
Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas České Budějovice a Soukromá televizní společnost TV GIMI a.s., dalšími mediálními partnery pak Listy Písecka, Radio Proglas, Dětská tisková agentura, Mediatel, Milevské noviny, Písecké postřehy a Táborsko. Významným partnerem je také Ochranný svaz autorský (OSA).
Podrobnosti o festivalu poskytují internetové stránky

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 14.05.2004 v 11:43 hodin
člen
Železnohorského
regionu
logo: MAS Železnohorský region